Kar Tuzu

Türkmenoğlu Tuz​

Kar Tuzu

Ağır kış şartlarında, kar ve buz, yol durumunu, trafik ve insan güvenliğini olumsuz yönde etkileyen önemli faktörlerdir.

Kar tuzu, kaygan zeminlerde yol güvenliği sağlamak için tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır.

Türkmenoğlu Tuz’un üretmekte olduğu kar tuzu, yüksek tuzluluk oranı, tanecik boyutu ve kolay kullanımı sayesinde kaygan zeminlerde yol güvenliği açısından yüksek verimlilik sağlar.

Kar ve buz, yağmura nazaran trafiği daha çok etkilemektedir. Kar, sürücünün görüşünü engellemesi ve eriyip buza dönüşme ihtimali bakımından, özellikle de geceleyin, daha çok tehlikeli olmaktadır. Yollarda kar birikmesini kar çitleri ile önlemek, kar ve buzdan korunmanın en ekonomik yoludur. Yollardaki buzu ve karı temizlemenin, yollara kar çitleri yerleştirmeye göre 100 kat daha pahalı olduğu hesaplanmıştır. Bu nedenle, rüzgarlı günlerde karın yollara taşınmasını önlemek için yolların gerekli yerlerinde kar çitleri kullanılmalıdır. Kar tuzu, buzlanmayı önleyici tuz, yol tuzu gibi isimlerle de tabir edilir.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine  3 gün içerinde teslimat yapılmaktadır. Ürünlümüz  garantili olup araç bazında satışa sunulmaktadır.

İstenildiği taktirde paletle iskifli streç sargı şeklinde ambalajlama 

İLETİŞİM

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimizle alakalı detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.