Yem Tuzu

Türkmenoğlu Tuz​

Yem Tuzu

Hayvancılık insanlığın en eski uğraşlarından biridir. ilk olarak gücünden yararlanılmak için evcilleştirilen hayvanlar zaman geçtikte güçlerinin yanında çeşitli verimlerinden de yararlandığımız bir konuma gelmişlerdir. 

Günümüz de ise gerekli olan, veriminden yararlandığımız hayvanların daha fazla ürün vermesini, daha kısa besleme dönemlerinde istenen verimlerini verebilmelerini sağlayacak önlemlerin alınmasıdır. Dünyada ve ülkemizde nüfusun hızla artması gıda maddelerine olan ihtiyaç ve talebinde aynı nispette artmasını beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla insanların beslenmesinde et, süt, yumurta gibi hayvansal ürünlerin üretiminin artırılması büyük önem kazanmaktadır. Daha fazla, daha kaliteli, daha erken ve daha uzun dönemlerde hayvanlardan verim almayı gerçekleştirmek düşüncesiyle, karma yem teknolojisi 19. yüzyılda Avrupa, 1956 yılında da devlet teşekkülleri ile ülkemizde faaliyetlerine başlanmıştır.

Genel olarak yemi şöyle tarif edebilinir. Hayvanların yaşaması, onlardan verim alınması gayesiyle yedirilen bir veya birden fazla hammaddenin karışımıdır.

Türkiyenin tüm il ve ilçelerine  3 gün içerinde teslimat yapılmaktadır. Ürünlümüz  garantil olup araç bazında satışa sunulmaktadır.

İstenildiği taktirde paletle iskifli streç sargı şeklinde ambalajlama 

İLETİŞİM

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimizle alakalı detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.